Γιορτή Λήξης

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 24 Ιούνιος 2015

Σχολ. Έτος 2014 - 15

Στα πλαίσια των προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν φέτος , η κάθε τάξη μας παρουσίασε το θέμα της με κάποια θεατρικά δρώμενα , στο τέλος της χρονιάς :

Ειρήνη " του Αριστοφάνη απο την Α' τάξη ( Υπεύθ. Γαλάτεια Μπαρμπαγιάνη, Ιωάννα Τηγανή)

" Το πιο γλυκό ψωμί του κόσμου " απο την Β' τάξη (Υπεύθ. Σοφία Σκαπέρδα)

B2

B1

" Μαθαίνω να αγαπώ τον εαυτό μου " απο το Γ1' (Υπευθ. Ελένη Ντέλλα, Κατερίνα Τσικριτσή)

G1 G2

G3 G5

g6 G4

" Ο κύριος ΚΟΚ " απο το Γ2' (Υπευθ. Ελένη Τσαούση )

g21 g22 g23 g24 g25 g26

" Κυκλοφορώ και περπατώ με ασφάλεια" απο την Δ' τάξη (Υπεύθ. Αστέριος Νταβαρούκας)

d1 d2 d3 d4 d5

"Τραγούδια για τα παλιά Επαγγέλματα" απο τα Ε1' και Ε2' (Υπεύθ. Αθανάσιος Ζυγούρης και Γεώργιος Γκόγκας)

e1 e2

Θεατρικά απο τους μαθητές της ΣΤ' τάξης " Ο Ζωντανός Υπολογιστής" και "Φρουτοπία" (Υπευθ. Έφη Τσιγάρα-Παλάσκα και Δημήτρης Κατσαούνης)

theatr1 theatr2 theatr3  theatr4

Παιχνίδια χορευτικά και αθλητικές δραστηριότητες απο όλα τα τμήματα (Υπεύθ. Παναγιώτα Πέρκα, Βασίλης   Μάικος, Γιώργος Βαλιώτης)

Σχολ. Έτος  2013 - 14

Κάθε χρόνο την τελευταία εβδομάδα των μαθημάτων, γίνονται στο σχολείο μας αθλητικές εκδηλώσεις , παιχνίδια και χορευτικά απο όλα τα τμήματα. Την εκδήλωση παρακολουθούν και οι γονείς και στο τέλος γίνεται ο αποχαιρετισμός της ΣΤ' τάξης. Παρακάτω υπάρχουν οι σχετικές φωτογραφίες

DSC03387  DSC03388

Στο τέλος της χρονιάς συνηθίζουμε να βγάζουμε όλες οι τάξεις και οι εκπαιδευτικοί μια φωτογραφία.

Η φετινή μας είναι η παρακάτω

2013-14