Απόκριες

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 06 Μάρτιος 2019

2016-17

Αποκριάτικη εκδήλωση

Την Τετάρτη 22/2 ο δήμος διοργάνωσε αποκριάτικη εκδήλωση. Στην πλατεία του Αμπελώνα υπήρχαν κλόουν με παιχνίδια για τα παιδιά, πού χορό και διασκέδαση.

KLOUN1 KLOUN2 KLOUN3 KLOUN4

Τσικνοπέμπτη

Συγχαρητήρια στο Σύλλογο Γονέων , που και φέτος "το τσίκνισαν" παρέα με τα παιδιά τους  στο προαύλιο του σχολείου μας.  Οι γονείς έψησαν και μοίρασαν στα παιδιά διάφορα εδέσματα , διασκεδάζοντας μαζί τους.

tsik1  tsik3

Η γυμνάστρια κ. Αθηνά Μπρούζα οργάνωσε χορευτικά παιχνίδια για όλες τις τάξεις. Τα παιδιά χόρεψαν , έπαιξαν και πέρασαν υπέροχα !

tsik2 tsik4

2015 - 16

Απόκριες

Την Παρασκευή 11/3 οι μαθητές ντυμένοι αποκριάτικα διασκέδασαν στην πλατεία του Αμπελώνα, όπου ο δήμος διοργάνωσε πάρτυ με κλόουν.

apokr1  apokr2

Το πάρτυ συνεχίστηκε στο σχολείο μέχρι το μεσημέρι.

apokr3
 apokr4
apokr5
 apokr6
apokr7
 apokr8
apokr9

Τσικνοπέμπτη

Την Τσικνοπέμπτη ο Σύλλογος Γονέων διοργάνωσε για μια ακόμη χρονιά μπάρμπεκιου στην αυλή του σχολείου.

tsikn1

Τα παιδιά μετά το φαγητό, με την γυμνάστρια κ. Ματίνα μας παρουσίασαν χορούς  και το γαϊτανάκι.

tsikn3 tsikn4

2014  - 15

Απόκριες 2015

Την τελευταία Παρασκευή της αποκριάς, όλες οι τάξεις κάνουν πάρτυ μασκέ. Ντύνονται μασκαράδες τις τελευταίες ώρες και διασκεδάζουν παρέα με τους δασκάλους τους.

ap1

ap2

ap3

ap4

ap5

ap6

ap7

ap8

ap9

Τσικνοπέμπτη 2015

Την Τσικνοπέμπτη ο Σύλλογος Γονέων οργάνωσε πάρτυ στο σχολείο μας τις 2 τελευταίες ώρες. Μοίρασε στα παιδιά σουβλάκια και λουκάνικα που ψήθηκαν στην αυλή του σχολείου, πίτες και χυμούς.

tsikno3

Τα παιδιά μετά το φαγητό μας παρουσίασαν χορούς και το γαϊτανάκι ενώ οι μικρές τάξεις έπαιξαν κάποια παιχνίδια.

tsikno4

tsikno6