Θεατρικά Σχολείου

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 12 Ιούνιος 2015

Θεατρικά 2014-15

Τα θεατρικά που παρουσιάστηκαν απο τους μαθητές της ΣΤ' τάξης ήταν " Ο Ζωντανός Υπολογιστής " απο το ΣΤ2 (Υπευθ. Έφη Τσιγάρα-Παλάσκακαι η "Φρουτοπία" απο το ΣΤ1  (Υπεύθ.  Δημήτρης Κατσαούνης), με τη συνεργασία της θεατρολόγου μας Μαρίας Φιλλιποπούλου.

theatr1 theatr2 theatr3  theatr4

Θεατρικό  ΟΚΑΝΑ

Την  Τρίτη 12 Μαϊου, μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας παρουσίασαν ένα θεατρικό δρώμενο με τίτλο "Το γερό και το σπασμένο κανάτι", σε ημερίδα του ΟΚΑΝΑ. Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν : Αβέλλα Μαρία, Θεοχαρούλης Νίκος, Μηλιώνη Αναστασία, Πετρίκης Δημήτρης, Πλησιώτη Στέλλα .

Υπο την καθοδήγηση των δασκάλων τους Κατσαούνη Δημήτρη και Τσιγάρα Έφης, τα παιδιά παρουσίασαν ένα θέμα για τη διαφορετικότητα και την αναπηρία , στην προσπάθεια προώθησης του μηνύματος της πρόληψης και της δημιουργίας ενός κόσμου με ιδανικά και αξίες.

theatoakna1

theatoakna2

Θεατρικά Σχολικού Έτους  2013 - 14

Τον Ιούνιο κάθε χρόνο οι μαθητές των τμημάτων Ε1 και Ε2, με την καθοδήγηση των δασκάλων τους και τη συνεργασία των δασκάλων Θεατρικής Αγωγής , Εικαστικών και Μουσικής παρουσιάζουν κάποια θεατρικά έργα .

Την φετινή χρονιά παρακολουθήσαμε  τα παρακάτω :

τμήμα Ε1 - δάσκαλος  Μαλάκος Δημήτριος

Έργο :  " Η χαρτοπαίκτρα "

τμήμα Ε2 - δασκάλα  Τσιγάρα Ευθυμία

Έργο  :  " Οδυσσεβάχ "