Θέατρα

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 31 Οκτώβριος 2016

Σχολ. Χρονιά   2016-17

Την Τρίτη 11 Οκτωβρίου το σχολείο μας παρακολούθησε , στην αίθουσα του παλιού Δημαρχείου, την θεατρική παράσταση " Υπηρέτης δύο αφεντάδων".

theatriko1 theatriko2

Σχολ. χρονιά  2015-16

vouna4Την Δευτέρα  22 / 2 το σχολείο μας παρακολούθησε την καταπληκτική παράσταση του Θεσσαλικού Θεάτρου " ΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ ".

vouna3

vouna1

Την Πέμπτη  17 / 12  οι τάξεις Α' και Β' παρακολούθησαν στο θέατρο Τεχνών Λάρισας τη θεατρική παράσταση "Οι περιπέτειες του Πινόκιο".

pinokio

Οι Γ' και Δ' τάξεις επισκέφθηκαν το Μουσείο Εθνικής Αντίστασης  ενώ οι Ε' και ΣΤ' την Πινακοθήκη. Στη συνέχεια όλοι μαζί είδαν το πολύ ωραίο θεατρικό " Το τρελό ταξίδι του Αϊνστάιν ".

ainstain1

Σχολ. χρονιά  2014-15

:

Την Τετάρτη 18 Μαρτίου το σχολείο μας παρακολούθησε την θεατρική παράσταση " Ο Τρελαντώνης " της Πηνελόπης Δέλτα, στο Δημοτικό Ωδείο Λάρισας.

trela1

trela2

trela3

trela4

:

Η Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεις πήγαν στο Μικρό Θέατρο και παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση «Οι Περιπέτειες Ενός Κλόουν».

kloun

Η Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις παρακολουθήσαν στο θέατρο Τεχνών τη θεατρική παράσταση «ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗΣ»

don kixotis

:

" Τα χαμόγελα των αγγέλων " Θεατρικό που παρακολουθήσαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του παλιού δημαρχείου Αμπελώνα.

DSC03954 DSC03966

Θέατρα που παρακολουθήσαμε τη χρονιά 2013 - 14

22/ 11

:

Θεατρικό για όλες τις τάξεις " Πετώντας για την Ειρήνη " στο δημ. θέατρο Τυρνάβου Μαξίμ

:

Οι τάξεις Α' και Β' παρακολούθησαν " Χριστουγεννιάτικες Ιστορίες "

:

Παρακολούθηση παιδαγωγικής παράστασης " Ο πλούτος " απο όλες τις τάξεις , στο δημ. θέατρο του Τυρνάβου

10 /4

:

Όλο το σχολείο πήγε επίσκεψη στη Λάρισα για το θεατρικό " Ο Μάγος του Οζ " στο Μικρό Θέατρο και ξενάγηση στο αρχαίο θέατρο και στο Φρούριο.