Σύλλογος Γονέων

Μέλος     Χριστίνα  Αβέλλα

Μέλος     Αγγελική  Κοντοθανάση

Μέλος      Κώστας  Κουκουλαρίνας

Νέος Σύλλογος Γονέων ( 2016-17 )

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων με την ευκαιρία της εκλογής του, θέλει να ευχηθεί σε γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς, καλή συνέχεια με υγεία και πρόοδο.

Όπως γνωρίζετε ο Σύλλογος μας επιδεικνύει ιδιαίτερο ζήλο και αποτελεσματικότητα στα θέματα που προκύπτουν. Βρισκόμαστε σε συνεχή επικοινωνία με τον Δντη του Σχολείου, αλλά και με θεσμικά όργανα του Δήμου και της Πολιτείας, οπού προωθούμε με σταθερότητα, αποφασιστικότητα και σθένος ζητήματα εύρυθμης και ομαλής λειτουργίας του σχολείου των παιδιών μας.

Παράλληλα αναπτύσσουμε και υλοποιούμε δράσεις σύμφωνα με το καταστατικό μας. Συνδράμουμε οικονομικά σε θέματα του σχολείου που χρονίζουν ή είναι δύσκολο να υλοποιηθούν άμεσα. Είμαστε κοντά στα παιδιά μας, στους δασκάλους και στους γονείς με όποιο τρόπο μας ζητηθεί (υλικό, ηθικό, οικονομικό).

Πρόεδρoς   Αβέλλα Χριστίνα

Αντιπρόεδρος   Κατής Νικόλαος

Γραμματέας   Κουσιέρα Κωτσοπούλου Γεωργία

Ταμίας   Παυλοπούλου Κατσάνη Νικολέτα

Μέλος   Νίτσικας Μενέλαος

Μέλος   Τσιάτσιου Ανδρομάχη

Ο Σύλλογος Γονέων εκπροσωπεί εσένα. Ο σύλλογος είμαστε όλοι μας.!

Ο Σύλλογος Γονέων  βρίσκεται πάντα στο πλευρό του Διευθυντή και των εκπαιδευτικών , βοηθώντας με κάθε τρόπο στη σωστή λειτουργία του σχολείου.

Τη σχολ. χρονιά 2013 - 14 , προμήθευσε με 3 φορητούς υπολογιστές το Εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου μας.

Στη Χριστουγεννιάτικη Γιορτή, οι γυναίκες του Συλλόγου μοιράζουν μελομακάρονα και κουραμπιέδες.

Τον Ιανουάριο θεσμός έχει γίνει η κοπή πίτας για όλες τις τάξεις και δυο τυχεροί κερδίζουν δώρα.

Την Τσικνοπέμπτη διοργανώνει " μπάρμπεκιου " στην αυλή του σχολείου, τις τελευταίες ώρες του μαθήματος.

Στο τέλος της χρονιάς ετοιμάζει και μοιράζει αναμνηστικά και φωτογραφίες στην ΣΤ' τάξη.

Μετά απο τις εκλογές του Δεκεμβρίου 2014 το νέο συμβούλιο που προέκυψε είναι :

Πρόεδρος  :  Γκιλέκας Λάμπρος
Αντιπρόεδρος  :  Κατής Νικόλαος
Γραμματέας   :  Γκανάτσιου Πρεσβεία
Ταμίας  :  Παυλοπούλου - Κατσιάνη Νικολέτα
Μέλος  :  Δημάκη - Χατζηαθανασιάδου Αλεξάνδρα
Μέλος  :  Κοντσιώτου Παρασκευή
Μέλος  :  Καλλιώνη - Ήλου Ιωάννα

Την Πέμπτη 2 Απριλίου 2015 οι γυναίκες του Συλλόγου πραγματοποίησαν Πασχαλινό Bazar στο προαύλιο του σχολείου, έχοντας δημιουργήσει πολλά διακοσμητικά, κουλουράκια, τσουρέκια , με στόχο την οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου. Ευχαριστούμε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς για την ανταπόκρισή τους, στο κάλεσμά μας και τους ευχόμαστε Καλό Πάσχα !

bazar2 bazar1

bazar3  bazar4

bazar5 bazar6

DSC03951

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων  και με τη συνεργασία του Δήμου Τυρνάβου (υπεύθυνη για εκπαιδευτικά θέματα κ. Σουρλαντζή Χαρίκλεια), της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελώνα (δια της προέδρου Νταλαμπέκα Αναστασίας) και των Νέων Αμπελώνα, το Σαβ/κο 18-19 Οκτωβρίου 2014 βάφτηκε και καλοπίστηκε το προαύλιο του σχολείου (γήπεδα , χώροι παιχνιδιού , κάδοι).

20141018 130943    20141018 140343